Lietuvos rinktinė atsisveikinimo rungtynėse vos neprisižaidė su ugnimi (PAPILDYTA 09.04)

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė sužaidė jau paskutines draugiškas rungtynes, prieš Europos vyrų krepšinio čempionatą Slovėnijoje. Jono Kazlausko diriguojami mūsų šalies krepšininkai, tik po dramatiškos kovos ir pratęsimo palaužė svečius iš Gruzijos, rezultatu 88:83 ir pasirengimo ciklą baigė su 11 pergalių ir vos 1 pralaimėjimu savo sąskaitoje.Sekmadienio vakarą į Kauno “Žalgirio” areną susirinkę maždaug 10000 žiūrovų, tikrai nesitikėjo tokios rungtynių eigos. Pirmuosius taškus rungtynėse pelnė gruzinai – dvitaškį pataikė Giorgis Shermadinis, tačiau jau netrukus Jonas Valančiūnas pataikė dvitaškį su pražangą, o prie jo prisidėjo ir buvęs bendraklubis Vilniaus “Lietuvos Ryto” gretose Renaldas Seibutis, pelnydamas 4 taškus iš eilės – 7:2. Visgi, netrukus Shermadinis dar kartą atako tiksliai iš dviejų taškų zonos, o po to sekė ir du taiklūs Gruzijos rinktinės tritaškiai – 7:10. Į tritaškį metimu iš po krepšio atsakė Jonas Valančiūnas, tačiau Viktoras Sanikidzė smeigė dar vieną tritaškį – 9:13. Pirmajame kėlinyje Lietuvos rinktinę į priekį vedė jau minėti Renaldas Seibutis ir Jonas Valančiūnas, tačiau net 4 tritaškius, per pirmąsias 10 minučių pelnę svečiai neleido, gausiai sirgalių palaikomiems lietuviams išsiveržti į priekį. Ketvirtį užbaigė taiklus Mindaugo Kuzminsko metimas – 19:19. Net 14 taškų kartu sudėjus buvo pelnę Jonas Valančiūnas ir Renaldas Seibutis.

Antrasis ketvirtis sėkmingiau prasidėjo mūsų šalies rinktinei. Prieš keletą savaičių su “Žalgiriu” pasirašęs sutartį Martynas Pocius, tarsi jau besijausdamas lyg savoje “Žalgirio” arenoje, įsūdė du tritaškius ir padėjo pirmą kartą rungtynėse atitolti – 29:21. Besibaigiant kėliniui persvara ne tik kad išliko tokia pati, bet dar ir padidėjo.  Įpusėjus rungtynėms: Lietuva – Gruzija 43:31.

Po didžiosios pertraukos, pirmosios keturios rungtynių minutės, ėjosi tarsi iš natų. 5 taškus kėlinio pradžioje pelnęs buvęs žalgirietis Mindaugas Kuzminskas, padidino persvarą iki rekordinės žymos – 51:35. Visgi, tarsi pajutę, jog lietuviai jau neabejoja savo pranašumu vakaro rungtynėse, gruzinai, daugiausiai Giorgio Shermadinio ir Viktoro Sanikidzės pastangomis, surengė spurtą 4:17 ir 28-ąją mačo minutę komandas vėl tebeskyrė vienas metimas – 55:52. Jonas Mačiulis realizavo abu baudų metimus, bet varžovai tarsi įgavę antrąjį kvėpavimą jau netrukus išlygino rezultatą – 57:57. Kiek tiksliau pabaigoje sužaidę lietuviai, po trijų kėlinių jau nebesijautė tokie saugūs – 60:57. Shermadinio ir Sanikidzės duetas trečiajame kėlinyje pelnė 19 iš 28 komandos taškų.

Ketvirtajame kėlinyje užvirė dramatiška kova. Jo pradžioje, vos trečiojo kėlinuko pabaigoje pirmuosius taškus pelnęs Linas Kleiza, pataikė dvitaškį bei smeigė tritaškį ir vėl leido atitrūkti – 66:59. Tarsi apakinti Kleizos benefiso, gruzinai išsimušė iš savo ritmo, ko pasekoje Lietuva surengė didžiausią spurtą rungtynėse 10:0 ir varžovams jau ėmė skambėti pavojaus varpai – 70:59. Kaip ir buvo galima tikėtis, priešininkų taškų badą nutraukė tas pats Shermadinis, o 37-ąją minutę “Žalgirio” arenoje susirinkę žiūrovai prapliupo ploti, po fantastiško “alley -oop” dėjimo į mūsų krepšį – 74:70. Keletą minučių abi komandos apsikeitė taikliomis atakomis, tačiau galiausiai Manucharas Markoishvilis pataikė dar vieną tritaškį, o Jonas Valančiūnas prarado kamuolį. Tuo pasinaudoję gruzinai ir Rickis Hickmanas vos nesugadino šventės – pastarojo dvitaškis metimas vos neįkrito į krepšį, tačiau uždirbta pražanga leido mesti du baudos metimus. Kurtinančiu triukšmu alsuojanti arena, nesutrukdė Tel Avivo “Maccabi Electra” ekipoje rungtyniaujančiam žaidėjui jas pataikyti – 77:77. Lemiamai atakai Lietuva dar turėjo 4,6 sekundės, tačiau paskutinis metimas, kuris buvo patikėtas Linui Kleizui buvo netaiklus.

Abiejų komandų strategams sutikus, buvo nuspręsta žaisti pratęsimą. Pratęsime oponentus baudų metimais į priekį išvedė 21 tašką rungtynėse pelnęs Sharmadinis, tačiau netrukus Kleiza atsakė tritaškiu bei pataikė vieną baudos metimą – 81:79. Itin aktyvios gynybos dėka, gruzinai ėmė klysti, kuo pasinaudoję lietuviai, po Renaldo Seibučio dvitaškio ir dar vieno Lino Kleizos tritaškio, nutolo galutinai, nepaisant visų svečių pastangų. Rungtynes baudų metimais užbaigė vakaro didvyriu tapęs Kleiza. Jau trečiadienį Europos vyrų krepšinio čempionate startuosianti mūsų šalies komanda, rungtynes laimėjo rezultatu 88:83.

Lietuva: Linas Kleiza – 18 taškų (3/4 tritaškiai); Renaldas Seibutis – 15 (5/6 dvitaškiai); Mindaugas Kuzminskas – 11 taškų (3/3 tritaškiai), 5 atkovoti kamuoliai; Jonas Valančiūnas – 10 taškų, 10 atkovotų kamuolių.

Gruzija: Viktoras Sanikidzė – 28 taškai (8/14 dvitaškiai), 9 atkovoti kamuoliai; Giorgis Shermadinis – 21 taškas (6/10 dvitaškiai, 9/10 baudų metimai), 14 atkovotų kamuolių; Manucharas Markoishvilis – 18 taškų, 6 atkovoti kamuoliai.